Fajna restauracja włoska w Krakowie

Świetna włoska restauracja
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród licznych opcji, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna na dużą uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, kolorów oraz spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom włoska restauracja, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie jedzenie

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. bianca restauracja kraków Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, ravioli oraz liczne desery – takich jak granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film