Kraków przyjazny inwestorom

Jednym spośród globalnych przeszkód w większości polskich miast jest komunikacja. Nasze miasta nie są przygotowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości samochodów na polskich szosach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie krakowian a także usprawni całość infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych lokalizacji, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka silnie się wybijają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz drogi trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną linię autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami i remonty istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie następne linie komunikacji, ale również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.